Tulevat tapahtumat

20.07.2024 12:00
6. ,7. ja 8. osakilpailut: 18.- 20.7. ALAVIESKA / NORMAALIMATKA, SPRINTTI JA SM-MASSALÄHTÖ
21.07.2024 12:00
Kenttä varattu / Kesähartaus Perinnemäellä/ Marjaana Mänkäri
25.07.2024 18:00
Erikoisharjoitus 1 ls / juoksu kentän ympäri tai mäkiveto. 10 ls. 4 lipasta + varat 6 kpl-
26.07.2024 17:00
Teatteri
27.07.2024 15:00
Teatteri

HaHan ajastimen viimeisimmät tulokset

Sarjakilpailu 5, takaa-ajo

Harraste (3.1 km) 1 km + 3 x 0,7 km, M+M+M/P, 70 m sakko
1) Mari Karhumaa 39.46 (3, 5, 5)
2) Suvi West 47.20 (5, 4, 3)
M45 (3.8 km) 1 km + 4 x 0,7 km, M+M+P+P, 70 m sakko
1) Mikko Välivirta 30.50 (1, 3, 3, 2)
M50 (3.8 km) 1 km + 4 x 0,7 km, M+M+P+P, 70 m sakko
1) Jani Laaksonen 33.52 (1, 2, 1, 3)
M60 (3.1 km) 1 km + 3 x 0,7 km, M+M+P, 70 m sakko
1) Ilkka Ratamo 27.33 (0, 0, 2)
M70a (3.5 km) 5 x 0,7 km, M+M+P+P, 70 m sakko
1) Jukka Salo 31.57 (1, 1, 3, 3)
N17 (4 km) 4 x 1km, M+M+P, 70 m sakko
1) Meja Strid 29.20 (1, 2, 3)
N19 (5 km) 5 x 1km, M+M+P+P, 70 m sakko
1) Tilde Strid 44.49 (1, 1, 1, 1)
N22 (5 km) 5 x 1km, M+M+P+P, 70 m sakko
1) Saara Mattila 34.07 (2, 1, 1, 1)
N40 (4 km) 4 x 1km, M+M+P, 70 m sakko
1) Riikka Aakula 30.14 (2, 1, 4)
N45 (4 km) 4 x 1km, M+M+P, 70 m sakko
1) Natalia Matchenkova 39.30 (3, 4, 2)
N50 (3.1 km) 1 km + 3 x 0,7 km, M+M+P, 70 m sakko
1) Eeva Leinonen 29.27 (5, 1, 4)
N65a (3.5 km) 5 x 0,7 km, M+M+P+P, 70 m sakko
1) Outi Salo 57.14 (3, 4, 3, 4)
ikM13 (1.9 km) 2 x 0,7 km + 0,5 km, M+M, 70 m sakko
1) Leo West 37.29 (2, 2)

Lapua cup 6

D14 (0 km)
1) Saana Tranberg 2.05.54 (40, 2, 3, 1, 2)
2) Rut Stenback 2.48.27 (29, 3, 3, 2, 5)
D16 (0 km)
1) Elsa Vepsäläinen 1.59.36 (18, 1, 0, 1, 0)
D21 (0 km)
1) Marie Fred 1.44.50 (0, 0, 0, 3, 2)
2) Mari Tuokko 1.47.02 (0, 0, 1, 3, 2)
3) Nina Hallor 1.49.01 (3, 0, 0, 2, 1)
4) Katariina Nurmo 1.53.38 (3, 2, 1, 3, 1)
5) Marjaana Nurmo 2.12.23 (2, 3, 1, 2, 4)
6) Henna Autio 2.12.44 (19, 1, 4, 3, 2)
7) Karin Stenback 2.13.00 (25, 1, 1, 2, 2)
8) Rafaela von Frenckell 2.28.17 (30, 3, 1, 2, 4)
9) Linda Lönneberg 2.33.52 (12, 3, 4, 3, 4)
D50 (0 km)
1) Päivi Savolainen 2.51.41 (35, 1, 1, 2, 2)
2) Oxana Tenhunen 3.01.50 (17, 3, 2, 2, 4)
D60 (0 km)
1) Ulla Soininen 2.01.08 (5, 3, 3, 0, 3)
2) Ulrika Haajanen 2.34.43 (36, 4, 3, 4, 4)
H14 (0 km)
1) Axel Stenback 2.44.16 (52, 1, 1, 0, 2)
H18 (0 km)
1) Jesse Lifflander 3.05.33 (67, 0, 2, 2, 2)
H21 (0 km)
1) Petja Ylikylä 1.27.45 (0, 1, 2, 1, 3)
2) Antti Iivari 1.31.06 (0, 1, 0, 5, 2)
3) Mikko Hölsö 1.37.25 (10, 2, 1, 1, 3)
4) Matti Vainionpää 1.40.57 (0, 1, 1, 2, 3)
5) Aleksi Hauhia 1.46.45 (6, 1, 1, 2, 3)
6) Niko Latva 1.56.08 (8, 1, 3, 2, 0)
7) Tapio Perä 2.02.15 (13, 4, 3, 1, 3)
8) Pontus Fred 2.07.01 (16, 2, 1, 2, 1)
9) Markus Salo 2.13.04 (0, 3, 3, 1, 3)
H40 (0 km)
1) Juhani Ikola 2.03.33 (21, 1, 0, 1, 0)
2) Saku Tranberg 2.21.57 (10, 1, 0, 3, 3)
3) Juha Vepsäläinen 2.52.48 (17, 2, 1, 2, 4)
H50 (0 km)
1) Rauno Hakala 1.52.39 (21, 0, 0, 3, 3)
2) Joni Tenhunen 2.13.54 (34, 0, 2, 3, 2)
3) Juha Joikuona 2.41.31 (41, 5, 5, 4, 5)
H60 (0 km)
1) Hans Wickbom 1.49.05 (7, 2, 1, 2, 1)
2) Esa Savolainen 1.52.56 (16, 1, 0, 2, 2)
3) Leif Haajanen 1.54.53 (3, 0, 3, 4, 3)
4) Tor-Björn Wiklund 1.57.09 (18, 3, 3, 2, 3)
5) Anders Malmberg 1.59.04 (20, 2, 1, 1, 2)
6) Henning Nynäs 2.00.15 (16, 2, 0, 4, 1)
7) Ilpo Toikkanen 2.13.33 (32, 2, 2, 4, 2)
8) Antti Soininen 2.23.32 (5, 3, 4, 5, 5)
9) Esa Huhtanen 2.38.17 (28, 3, 4, 3, 3)

V-S Cup 3 – 5x700m

M (5 km) 5 x 1km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Petja Ylikylä 35.23 (4, 4, 3, 4)
M40 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Keijo Mäkeläinen 27.49 (1, 4, 2, 3)
M45 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Mikko Välivirta 27.20 (2, 4, 1, 2)
2) Saku Tranberg 28.58 (0, 1, 0, 3)
M50 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Jani Laaksonen 30.12 (2, 2, 0, 2)
M55 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Rauno Hakala 23.15 (1, 2, 1, 1)
2) Joni Tenhunen 25.09 (2, 1, 1, 1)
3) Jorma Pitkänen 32.59 (3, 2, 3, 3)
4) Jussi Hurri 34.25 (2, 2, 2, 2)
M60 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Tapani Vahlroos 31.23 (1, 5, 2, 4)
M65 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Raimo Nikander 35.16 (3, 5, 2, 3)
M85 (2 km) 4 x 0,5km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Kalevi Vähäkylä 33.04 (3, 1, 1, 2)
M9 (2.5 km) 5 x 0,5km, M+M+M+M, 70m sakko
1) Max Haklin 24.24 (2, 1, 2, 1)
N11 (2.5 km) 5 x 0,5km, M+M+M+M, 70m sakko
1) Wilhelmiina Mikola 27.17 (1, 0, 0, 1)
N17 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Meja Strid 30.39 (1, 2, 2, 4)
N19 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Tilde Strid 33.13 (1, 1, 1, 1)
N22 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Saara Mattila 25.35 (0, 1, 1, 0)
N40 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Marja Levänen 34.09 (4, 2, 3, 2)
N45 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Natalia Matchenkova 41.33 (3, 5, 2, 3)
N50 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Eeva Leinonen 33.36 (4, 4, 0, 1)
2) Oxana Tenhunen 39.39 (2, 4, 2, 5)
N60 (3.5 km) 5 x 0,7km, M+P+M+P, 70m sakko
1) Satu Salokannel 35.44 (2, 2, 1, 2)
ikM11 (1.5 km) 3 x 0,5km, M+M, 70m sakko
1) Markus Mäkeläinen 22.34 (4, 3)

Lapua cup 5

D14 (3.8 km)
1) Siiri Saarinen 35.40 (4, 5)
D21 (4.6 km)
1) Katariina Nurmo 29.31 (3, 2)
2) Mari Tuokko 31.15 (3, 1)
3) Caroline Sandelin 32.02 (0, 1)
4) Nella Keskinen 34.02 (2, 5)
5) Marjaana Nurmo 35.44 (3, 0)
6) Rafaela von Frenckell 37.01 (1, 0)
7) Pauliina Nurmo 40.49 (2, 2)
D50 (4.2 km)
1) Annika Westberg-Arrakoski 36.43 (5, 5)
2) Oxana Tenhunen 38.35 (2, 3)
D60 (4.2 km)
1) Ulrika Haajanen 50.26 (5, 5)
H14 (3.8 km)
1) Topi Alin 29.15 (1, 2)
H18 (4.6 km)
1) Jesse Lifflander 35.23 (4, 1)
H21 (5 km)
1) Antti Iivari 26.28 (0, 3)
2) Roope Ruuhiala 27.42 (3, 2)
3) Niko Latva 29.14 (0, 4)
4) Markus Salo 30.04 (3, 3)
5) Pontus Fred 32.20 (2, 2)
6) Olavi Nurmo 33.57 (4, 4)
H40 (4.6 km)
1) Mikko Välivirta 30.24 (2, 3)
2) Saku Tranberg 33.16 (0, 4)
3) Jani Häkkinen 33.35 (1, 3)
H50 (4.6 km)
1) Rauno Hakala 28.17 (2, 2)
2) Joni Tenhunen 32.07 (3, 3)
3) Jori Arrakoski 35.16 (1, 3)
4) Jyrki Tuokko 39.50 (4, 5)
H60 (4.2 km)
1) Lasse Varjonen 30.59 (1, 1)
2) Leif Haajanen 31.56 (1, 3)
3) Timo Salonen 33.02 (1, 3)
4) Esa Kangasmäki 46.48 (1, 4)
5) Esa Huhtanen 47.31 (3, 4)

Sarjakilpailu 4, pika, 1/2 matka, 5 ammuntaa

Harraste (3 km) 6 x 0,5km, M+M+M+M+M, 70m sakko
1) Mari Karhumaa 38.44 (2, 0, 0, 1, 0)
2) Suvi West 54.02 (1, 4, 4, 2, 2)
3) Anna Petäjä 1.01.38 (5, 4, 5, 5, 5)
M (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Hannu Granberg 37.11 (5, 4, 5, 3, 3)
M35 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Otso Akkola 26.47 (5, 4, 1, 2, 1)
M40 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Sauli Putkonen 27.02 (1, 3, 2, 3, 2)
M45 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Mikko Välivirta 28.37 (0, 2, 3, 4, 1)
M50 (3.2 km) 1 x 0,7 km + 5 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Jani Laaksonen 32.36 (2, 2, 2, 2, 3)
M55 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Rauno Hakala 23.39 (1, 2, 1, 4, 0)
2) Joni Tenhunen 23.56 (1, 1, 2, 0, 0)
3) Jorma Pitkänen 31.22 (1, 4, 3, 3, 1)
4) Jussi Hurri 36.29 (2, 2, 2, 4, 4)
M60 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Tapani Vahlroos 35.20 (3, 5, 0, 4, 3)
2) Jari-Pekka Savojoki 47.11 (3, 3, 1, 2, 1)
M65 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Raimo Nikander 33.54 (2, 3, 2, 2, 2)
M70 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Jukka Salo 32.12 (2, 3, 2, 4, 1)
M85 (2.5 km) 5 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Kalevi Vähäkylä 41.35 (0, 2, 1, 2, 4)
M9 (2.5 km) 5 x 0,5km, M+M+M+M, 70m sakko
1) Max Haklin 24.45 (3, 0, 0, 1)
N (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Emma Hakala 39.10 (5, 4, 5, 5, 2)
N22 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Saara Mattila 25.12 (0, 2, 0, 1, 1)
2) Hetastiina Hursti 26.59 (1, 2, 2, 1, 1)
N40 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Marja Levänen 33.23 (2, 4, 4, 3, 2)
N45 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Natalia Matchenkova 41.03 (3, 3, 2, 3, 4)
N50 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Eeva Leinonen 34.07 (1, 4, 3, 2, 3)
2) Oxana Tenhunen 34.26 (1, 2, 1, 2, 0)
N65 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Outi Salo 1.00.06 (4, 3, 5, 5, 5)

Testikilpailu 2

M (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Petja Ylikylä 27.51 (1, 3, 3, 5)
M13 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Eeli Puro 30.27 (4, 2, 2, 2)
M19 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Niko Mannonen 38.24 (3, 4, 5, 3)
M45 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Mikko Välivirta 28.34 (2, 1, 1, 2)
2) Saku Tranberg 30.36 (1, 1, 1, 3)
M50 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Jani Laaksonen 31.32 (2, 1, 3, 4)
2) Ilkka Puro 31.39 (3, 3, 4, 1)
M55 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Rauno Hakala 23.15 (1, 1, 1, 1)
2) Jorma Pitkänen 30.48 (3, 1, 0, 1)
3) Jouko Markkanen 31.51 (3, 4, 2, 2)
Jussi Hurri (1, 5, 3, 1)
M60 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Tapani Vahlroos 37.00 (2, 3, 5, 5)
2) Ilkka Ratamo 49.29 (1, 1, 1, 2)
M70 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Jukka Salo 31.06 (0, 0, 2, 5)
M80 (2 km) 4 x 500m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Kalevi Vähäkylä 32.52 (2, 3, 1, 1)
M9 (2.5 km) 5 x 500m, M+M+M+M, 70m sakko
1) Max Haklin 26.45 (2, 1, 2, 0)
N19 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Karoliina Olli 26.00 (3, 0, 3, 1)
N45 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Natalia Matchenkova 43.15 (2, 4, 4, 3)
N50 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Eeva Leinonen 34.43 (2, 3, 2, 1)
N65 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Outi Salo 1.02.54 (4, 2, 5, 5)

V-S Cup 2 – kaikki taulut alas

Harraste (2.8 km) 0,7km + 0,7km + 0,7km + 0,7km (M+M+M+M)
1) Suvi West 44.08
2) Mari Karhumaa 45.21
M40 (4 km) 1km + 1km + 1km + 1km (M+M+P+P)
1) Keijo Mäkeläinen 27.49
M45 (4 km) 1km + 1km + 1km + 1km (M+M+P+P)
1) Mikko Välivirta 29.48
2) Saku Tranberg 30.57
M55 (4 km) 1km + 1km + 1km + 1km (M+M+P+P)
1) Rauno Hakala 27.50
2) Jussi Hurri 36.36
M65 (4 km) 1km + 1km + 1km + 1km (M+M+P+P)
1) Raimo Nikander 37.24
M70 (4 km) 1km + 1km + 1km + 1km (M+M+P+P)
1) Jukka Salo 37.22
M80 (2 km) 0,5km + 0,5km + 0,5km + 0,5km (M+M+P+P)
1) Kalevi Vähäkylä 31.53
M9a (2.5 km) 0,5km + 0,5km + 0,5km + 0,5km + 0,5km (M+M+M+M)
1) Max Haklin 26.07
N11 (2 km) 1km + 1km (M+M)
1) Wilhelmiina Mikola 19.38
N13 (2 km) 1km + 1km (M+M)
1) Saana Tranberg 15.51
N19 (4 km) 1km + 1km + 1km + 1km (M+M+P+P)
1) Karoliina Olli 27.50
N40a (5 km) 1km + 1km + 1km + 1km + 1km (M+M+P+P)
1) Marja Levänen 38.49
N50 (4 km) 1km + 1km + 1km + 1km (M+M+P+P)
1) Eeva Leinonen 43.08
N60 (4 km) 1km + 1km + 1km + 1km (M+M+P+P)
1) Satu Salokannel 33.39

Parisprintti, 8 ammuntaa

M
1) Sauli Hannonen 55.20
M13
1) Eeli Puro 55.14
M45
1) Saku Tranberg 55.13
2) Mikko Välivirta 55.15
M50
1) Ilkka Puro 55.18
M55
1) Joni Tenhunen 55.14
2) Rauno Hakala 55.17
3) Jussi Hurri 55.24
M60
1) Tapani Vahlroos 55.18
M65
1) Raimo Nikander 55.19
M70
1) Jukka Salo 55.15
M9
1) Max Haklin 55.23
N11
1) Wilhelmiina Mikola 55.23
N22
1) Saara Mattila 55.20
N40
1) Marja Levänen 55.22
N45
1) Natalia Matchenkova 55.16
N50
1) Oxana Tenhunen 55.24
N65
1) Outi Salo 55.13

Sarjakilpailu 3, pika, 1/2 matka, 5 ammuntaa

Harraste (3 km) 6 x 0,5km, M+M+M+M+M, 70m sakko
1) Mari Karhumaa 49.46 (4, 3, 3, 3, 2)
M (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Sauli Hannonen 26.16 (3, 3, 0, 2, 0)
M19 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Niko Mannonen 36.58 (3, 2, 3, 5, 2)
M35 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Otso Akkola 27.41 (3, 3, 2, 2, 4)
M45 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Saku Tranberg 33.10 (0, 3, 0, 3, 0)
M50 (3.2 km) 1 x 0,7 km + 5 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Jani Laaksonen 31.38 (3, 3, 1, 1, 2)
2) Ilkka Puro 33.11 (3, 2, 3, 2, 4)
M55 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Rauno Hakala 22.39 (0, 1, 0, 2, 0)
2) Jussi Hurri 34.46 (2, 1, 2, 2, 3)
M60 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Tapani Vahlroos 36.48 (3, 4, 3, 4, 0)
M65 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Raimo Nikander 42.59 (4, 2, 2, 3, 2)
M70 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Jukka Salo 30.39 (1, 3, 2, 1, 0)
M9 (2.5 km) 5 x 0,5km, M+M+M+M, 70m sakko
1) Max Haklin 23.07 (0, 1, 1, 0)
N11 (3 km) 6 x 0,5km, M+M+M+M+M, 70m sakko
1) Wilhelmiina Mikola 34.34 (0, 2, 1, 1, 0)
N40 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Marja Levänen 30.54 (3, 3, 2, 4, 0)
N45 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Natalia Matchenkova 40.28 (2, 4, 2, 2, 4)
2) Suvi West 45.03 (1, 2, 2, 2, 0)
N50 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Eeva Leinonen 37.04 (3, 3, 2, 3, 3)
2) Oxana Tenhunen 39.45 (1, 3, 2, 2, 1)
N60 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Satu Salokannel 37.19 (2, 4, 3, 2, 3)
N65 (3 km) 6 x 0,5km, M+P+M+P+M/P, 70m sakko
1) Outi Salo 1.05.52 (5, 4, 5, 4, 5)
ikM13 (3 km) 6 x 0,5km, M+M+M+M+M, 70m sakko
1) Leo West 45.53 (4, 1, 5, 4, 3)

ResUL ampumasuunnistusparisprintti

H (2.7 km) 300m + M + sakkokierrokset + suunnistus + P + sakkokierrokset + vaihto/maali
1) Etelä-Pohjanmaa 1 48.17
2) Täby OK / Tumba-Mälarhöjden OK 56.50
H100 (2.1 km) 300m + M + sakkokierrokset + suunnistus + P + sakkokierrokset + vaihto/maali
1) Varsinais-Suomi 45.27
2) Keski-Pohjanmaa 51.53
3) Etelä-Karjala 55.47
H120 (2.1 km) 300m + M + sakkokierrokset + suunnistus + P + sakkokierrokset + vaihto/maali
1) Päijät-Häme 1.01.01
2) Helsinki 1.07.49
3) Varsinais-Suomi 1.08.26
4) Uusimaa 1 1.09.32
5) Uusimaa 2 1.21.55
6) Etelä-Pohjanmaa 1.26.36
H140 (2.1 km) 300m + M + sakkokierrokset + suunnistus + P + sakkokierrokset + vaihto/maali
1) Varsinais-Suomi 1.44.18
H80 (2.7 km) 300m + M + sakkokierrokset + suunnistus + P + sakkokierrokset + vaihto/maali
1) Varsinais-Suomi 1 56.07
2) Varsinais-Suomi 2 1.10.47
3) Etelä-Häme 1.14.54

ResUL ampumasuunnistus

D50 (2.8 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Eeva Leinonen 59.54
2) Oxana Tenhunen 1.09.19
3) Tarja Klemetti 1.19.50
4) Ulla Soininen 1.22.14
5) Satu Salokannel 1.31.55
H21
1) Antti Iivari 36.11
2) Roope Ruuhiala 39.46
3) Niko Latva 42.16
4) Markus Salo 42.36
5) Pontus Fred 45.14
H40 (4 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Juhani Ikola 55.51
2) Teppo Pellinen 1.03.06
3) Saku Tranberg 1.13.17
4) Markus Hartikainen 1.15.11
5) Lauri Lindberg 1.15.34
H45 (4 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Mikko Välivirta 1.02.44
2) Jani Häkkinen 1.40.30
H50 (2.8 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Dan Snåre 46.02
2) Rauno Hakala 48.44
3) Sauli Saarinen 52.46
H55 (2.8 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Kari Rauhamaa 44.59
2) Joni Tenhunen 45.30
3) Mika Pasonen 55.11
4) Mikko Aulamo 58.00
H60 (2.8 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Yrjö Uusivirta 42.18
2) Timo Salonen 51.53
3) Tor-Björn Wiklund 54.49
4) Petri Rolig 58.03
5) Lasse Varjonen 59.39
6) Harry Sainio 1.05.15
7) Harri Henttonen 1.15.49
H65 (2.8 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Ilpo Toikkanen 55.23
2) Esa Kangasmäki 59.30
3) Markku Laine 1.00.15
4) Jouko Mäkinen 1.05.49
5) Seppo Hyyppä 1.22.58
H70 (2.8 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Jukka Salo 1.02.56
2) Mauri Särssi 1.06.35
3) Veikko Långström 1.23.31
H75 (2.8 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Henning Nynäs 57.22
2) Markku Nieminen 1.02.25
3) Erkki Laine 1.12.35
4) Seppo Kuokkanen 1.19.08
5) Reijo Hannus 1.21.33

Lapua cup 4

D14 (2.5 km)
1) Saana Tranberg 48.26
D21 (3.8 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Karin Stenback 37.20
2) Mari Tuokko Hollolan 40.16
3) Marie Fred 41.01
4) Henna Autio 43.52
5) Katariina Nurmo 45.13
6) Marjaana Nurmo 47.20
7) Caroline Sandelin 51.11
8) Pauliina Nurmo 55.16
D50 (2.8 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Eeva Leinonen 59.54
2) Oxana Tenhunen 1.09.19
3) Tarja Klemetti 1.19.50
D60
1) Ulla Soininen 1.22.14
2) Satu Salokannel 1.31.55
H14 (2.5 km)
1) Evert Fred 1.00.19
H21 (4.3 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Antti Iivari 36.11
2) Jesper Donner 38.59
3) Felix Persson 39.35
4) Roope Ruuhiala 39.46
5) Robert Johansson 39.51
6) Tapio Perä 40.37
7) Niko Latva 42.16
8) Markus Salo 42.36
9) Pontus Fred 45.14
H40 (4 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Juhani Ikola 55.51
2) Mikko Välivirta 1.02.44
3) Teppo Pellinen 1.03.06
4) Saku Tranberg 1.13.17
5) Markus Hartikainen 1.15.11
6) Lauri Lindberg 1.15.34
7) Jani Häkkinen 1.40.30
H50 (2.8 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Kari Rauhamaa 44.59
2) Joni Tenhunen 45.30
3) Dan Snåre 46.02
4) Rauno Hakala 48.44
5) Sauli Saarinen 52.46
6) Mika Pasonen 55.11
7) Mikko Aulamo 58.00
8) Klaus Sellman 59.38
H60 (2.8 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Yrjö Uusivirta 42.18
2) Timo Salonen 51.53
3) Tor-Björn Wiklund 54.49
4) Ilpo Toikkanen 55.23
5) Petteri Vuorinen 57.55
6) Petri Rolig 58.03
7) Esa Kangasmäki 59.30
8) Lasse Varjonen 59.39
9) Markku Laine 1.00.15
10) Harry Sainio 1.05.15
11) Jouko Mäkinen 1.05.49
12) Hans Wickbom 1.15.08
13) Harri Henttonen 1.15.49
14) Seppo Hyyppä 1.22.58
H70 (2.8 km) 300m – M – 300m – M – suunnistus 40 min – P – 300m – P – Maaliin. Sakko 1 minuutti.
1) Anders Malmberg 56.06
2) Henning Nynäs 57.22
3) Markku Nieminen 1.02.25
4) Jukka Salo 1.02.56
5) Mauri Särssi 1.06.35
6) Erkki Laine 1.12.35
7) Seppo Kuokkanen 1.19.08
8) Reijo Hannus 1.21.33
9) Veikko Långström 1.23.31

Lapua cup 3

D14 (2.9 km)
1) Saana Tranberg 1.54.09 (4, 0, 2, 2, 28)
D16 (3.2 km)
1) Elsa Vepsäläinen 1.52.40 (2, 4, 2, 4, 21)
2) Ilona Kiiski 2.36.11 (6, 8, 6, 10, 53)
D21
1) Karin Stenback 2.18.24 ()
2) Marie Fred 2.18.49 ()
3) Henna Autio 2.29.49 ()
4) Katariina Nurmo 2.31.42 ()
5) Mari Tuokko 2.41.22 ()
6) Marjaana Nurmo 2.44.40 ()
7) Pauliina Nurmo 3.14.32 ()
8) Emmi Kiljunen 3.38.18 ()
D50 (4.4 km)
1) Oxana Tenhunen 3.39.22 (0, 2, 6, 10, 43)
2) Tarja Klemetti 3.43.05 (4, 4, 8, 8, 48)
D60 (3.2 km)
1) Ulla Soininen 2.57.42 (2, 0, 6, 6, 18)
H14 (4.4 km)
1) Evert Fred 2.12.16 (8, 6, 8, 4, 22)
H16 (5.7 km)
1) Mico Kokko 3.09.47 (8, 2, 2, 6, 32)
H18 (7.1 km)
1) Matias Seppälä 2.52.12 (2, 10, 2, 6, 28)
H21
1) Felix Persson 2.27.14 ()
2) Antti Iivari 2.29.08 ()
3) Jonny Donner 2.36.29 ()
4) Niko Latva 2.42.58 ()
5) Pontus Fred 2.47.26 ()
6) Robert Johansson 2.48.38 ()
7) Tapio Perä 2.56.12 ()
8) Markus Salo 3.06.16 ()
9) Roope Ruuhiala 3.12.29 ()
H40 (7.1 km)
1) Juhani Ikola 2.51.55 (0, 0, 2, 0, 40)
2) Saku Tranberg 3.42.04 (4, 2, 8, 4, 52)
H50 (6.4 km)
1) Rauno Hakala 2.20.28 (0, 0, 6, 4, 31)
2) Timo Salonen 2.53.56 (2, 2, 6, 2, 31)
2) Joni Tenhunen 2.29.05 (0, 4, 0, 4, 27)
3) Ilpo Toikkanen 2.55.02 (2, 6, 6, 4, 28)
3) Petri Tonteri 2.35.51 (2, 10, 4, 6, 21)
4) Dan Snåre 3.03.27 (0, 0, 4, 6, 51)
4) Petteri Vuorinen 3.01.44 (4, 2, 8, 8, 48)
5) Hans Wickbom 3.38.43 (4, 0, 2, 6, 53)
6) Esa Kangasmäki 3.43.12 (2, 2, 4, 4, 52)
H60 (5.7 km)
1) Tor-Björn Wiklund 2.40.04 (4, 4, 6, 10, 17)
H70 (4.4 km)
1) Anders Malmberg 2.03.38 (0, 4, 6, 4, 14)
2) Henning Nynäs 2.50.48 (2, 2, 0, 4, 33)

Sarjakilpailu 2, normaali

Harraste
1) Saku Tranberg 33.45 (3, 1, 1, 3)
2) Mari Karhumaa 41.41 (1, 3, 1, 2)
M (7 km) 2km + 1km + 1km + 1km + 2km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Sauli Hannonen 46.26 (3, 1, 2, 1)
M19a (5 km) 1km + 1km + 1km + 1km + 1km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Niko Mannonen 47.57 (3, 4, 4, 5)
M35 (7 km) 2km + 1km + 1km + 1km + 2km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Otso Akkola 47.56 (5, 2, 2, 4)
M40 (6 km) 2km + 1km + 1km + 1km + 1km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Sauli Putkonen 42.29 (3, 3, 1, 1)
M45 (6 km) 2km + 1km + 1km + 1km + 1km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Mikko Välivirta 39.48 (0, 2, 1, 2)
M50 (6 km) 2km + 1km + 1km + 1km + 1km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Jani Laaksonen 45.00 (0, 2, 1, 4)
2) Ilkka Puro 47.10 (5, 2, 4, 2)
M55 (6 km) 2km + 1km + 1km + 1km + 1km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Rauno Hakala 37.06 (0, 2, 2, 3)
2) Joni Tenhunen 44.03 (1, 3, 2, 0)
3) Jussi Hurri 52.19 (3, 2, 2, 3)
M60 (5 km) 1km + 1km + 1km + 1km + 1km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Ilkka Ratamo 37.05 (0, 1, 1, 0)
M70 (5 km) 1km + 1km + 1km + 1km + 1km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Jukka Salo 39.18 (1, 0, 2, 4)
M75 (5 km) 1km + 1km + 1km + 1km + 1km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Yrjö Teräväinen 41.02 (1, 4, 2, 3)
M9 (2.5 km) 0,5km + 0,5km + 0,5km + 0,5km + 0,5km, M+M+M+M, 30s sakko
1) Max Haklin 26.54 (3, 1, 2, 1)
N11 (2 km) 1km + 0,5km + 0,5km, M+M, 30s sakko
1) Wilhelmiina Mikola 19.39 (2, 2)
N40 (5 km) 1km + 1km + 1km + 1km + 1km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Marja Levänen 39.06 (2, 2, 5, 2)
N45 (5 km) 1km + 1km + 1km + 1km + 1km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Natalia Matchenkova 52.19 (2, 4, 3, 3)
N50 (3.8 km) 1km + 0,7km + 0,7km + 0,7km + 0,7km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Oxana Tenhunen 42.11 (2, 1, 2, 3)
2) Eeva Leinonen 45.36 (4, 4, 2, 3)
N60 (3.8 km) 1km + 0,7km + 0,7km + 0,7km + 0,7km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Satu Salokannel 32.03 (4, 1, 2, 2)
N65 (3.8 km) 1km + 0,7km + 0,7km + 0,7km + 0,7km, M+P+M+P, 30s sakko
1) Outi Salo 57.57 (4, 4, 4, 5)

Testikilpailu 1

Harraste (3.5 km) 5 x 700m, M+M+M+M, 70m sakko
1) Miia Saarimäki 40.49 (4, 3, 3, 1)
2) Kaisa Kölhi 43.30 (3, 2, 1, 2)
3) Suvi West 45.01 (1, 0, 3, 0)
4) Mari Karhumaa 48.54 (5, 4, 5, 5)
M (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Petja Ylikylä 23.57 (3, 3, 2, 4)
M13 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Eeli Puro 28.57 (0, 3, 3, 3)
M45 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Mikko Välivirta 30.32 (4, 1, 4, 2)
2) Saku Tranberg 32.31 (3, 2, 4, 3)
M50 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Ilkka Puro 30.59 (1, 2, 3, 2)
2) Jani Laaksonen 31.19 (1, 2, 3, 2)
M55 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Rauno Hakala 23.43 (1, 3, 1, 2)
2) Joni Tenhunen 25.28 (1, 2, 1, 2)
M60 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Ilkka Ratamo 31.27 (0, 1, 3, 3)
2) Tapani Vahlroos 38.51 (3, 5, 4, 5)
M70 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Jukka Salo 31.56 (1, 0, 4, 3)
M9 (2.5 km) 5 x 500m, M+M+M+M, 70m sakko
1) Max Haklin 24.54 (0, 3, 1, 2)
N11 (2.5 km) 5 x 500m, M+M+M+M, 70m sakko
1) Wilhelmiina Mikola 29.03 (3, 1, 2, 0)
N19 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Karoliina Olli 24.43 (3, 0, 0, 2)
N22 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Saara Mattila 26.39 (3, 1, 1, 1)
N40 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Marja Levänen 29.39 (1, 2, 3, 2)
N45 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Natalia Matchenkova 43.06 (2, 3, 3, 2)
N50 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Eeva Leinonen 36.38 (2, 2, 3, 3)
2) Oxana Tenhunen 39.39 (3, 2, 2, 3)
N60 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Satu Salokannel 35.42 (2, 2, 2, 2)
N65 (3.5 km) 5 x 700m, M+M+P+P, 70m sakko
1) Outi Salo 1.03.24 (5, 3, 5, 5)
ikM13 (1.5 km) 3 x 500m, M+M, 70m sakko
1) Leo West 14.28 (3, 2)

HaHan ampumahiihto ja -juoksun sähköpostilistalle ilmoittautuminen

Lisätietoja: Ilkka Ratamo 0503672444