Tulevat tapahtumat

06.03.2024 18:00
Avoimet seuranmestaruushiihdot Märynummen kuntoradalla klo 18
09.03.2024 11:00
VS-Cup 6 Yhteislähtö, Oripää (OU/LoJa) Kohdistus 11.00 – 11.45, 1. startti klo 12.00
18.03.2024 19:00
Halikon Hakoniskat ry:n sääntömääräinen kevätkokous

Avoimet hiihtopaikat Salossa

Märynummen kuntorata

Tykkilumilatu 0,8 km

Päivitetty: 1.3.2024 09:13 (Marko Alifrosti)

perinteinen

vapaa

Melassuon liikunta-alue

1,5 km (helppo)

Päivitetty: 28.2.2024 09:14 (Joonas Flink)

perinteinen

jäinen

vapaa

2,3 (keskivaativa)

Päivitetty: 28.2.2024 09:15 (Joonas Flink)

perinteinen

jäinen

vapaa

600 m Tykkilumilatu

Päivitetty: 28.2.2024 09:15 (Joonas Flink)

perinteinen

vapaa

Suomusjärven Kitulan latu

1 km

Päivitetty: 14.2.2024 11:04 (Asko Määttänen)

perinteinen

roskainen

HaHan ajastimen viimeisimmät tulokset

Hiihtokilpailut 9

M 1) Markku Kaartinen 15.45
M45 1) Petteri Jokinen 17.35
M45 2) Mikko Välivirta 19.08
M55 1) Rauno Hakala 14.15
M60 1) Timo Hellberg 15.22
M70 1) Jukka Salo 18.45
N60 1) Satu Salokannel 21.05
P10 1) Markus Mäkeläinen 8.01
P10 2) Veikko Rosti 12.56
P12 1) Leo West 6.55
P12 2) Martti Karhumaa 8.17
P12 3) Aleksi Salvela 9.35
P12 4) Pyry Pulkkanen 17.04
P6 1) Jouka Mäkelä 6.47
P8 1) Kauko Mäkelä 8.03
T6 1) Sofia Nyman 2.15
T6 2) Matilda Salomaa 4.30
T8 1) Matilda Nyman 2.55
T8 2) Wilma Rosti 2.56
T8 3) Eerika Salomaa 3.46

Hiihtokilpailut 8

M 1) Mikko Siren 15.52
M35 1) Pekka Lemmetyinen 20.00
M45 1) Mikko Välivirta 18.08
M55 1) Rauno Hakala 14.46
M70 1) Jukka Salo 18.32
N60 1) Satu Salokannel 19.30

Hiihtokilpailut 7

M 1) Mikko Siren 16.25
M40 1) Tuomo Mäkelä 17.07
M45 1) Petteri Jokinen 18.13
M45 2) Mikko Välivirta 19.07
M45 3) Tomi Weckman 23.07
M55 1) Rauno Hakala 15.10
M60 1) Timo Hellberg 17.10
M65 1) Raimo Nikander 12.30
M70 1) Jukka Salo 18.09
N60 1) Satu Salokannel 20.09
P10 1) Veikko Rosti .15
P12 1) Leo West 6.42
P6 1) Jouka Mäkelä 4.20
P8 1) Kauko Mäkelä 2.35
P8 2) Ahti Valo 4.21
T14 1) Wilma Aarnio 5.40
T16 1) Reetta Aarnio 11.18
T16 2) Raakel Karhumaa 12.57
T6 1) Matilda Salomaa 4.07
T8 1) Eerika Salomaa 3.34
T8 2) Wilma Rosti 3.43

Hiihtokilpailut 6

M16 1) Leevi Söyrilä 15.35
M35 1) Pekka Lemmetyinen 21.51
M45 1) Petteri Jokinen 16.13
M45 2) Mikko Välivirta 17.56
M50 1) Kari Mahlberg .20
M55 1) Jorma Pitkänen 17.21
M70 1) Jukka Salo 18.06
N16 1) Iida Söyrilä 18.05
N16 2) Helmiina Anttonen 18.59
N40 1) Marja Levänen 19.00
N45 1) Mari Paganus Anttonen 17.55
N50 1) Eeva Leinonen 18.16
N60 1) Satu Salokannel 18.20
P10 1) Aapeli Anttonen 2.31
T10 1) Anni Lemmetyinen 2.57
T12 1) Aila Lemmetyinen 4.19

V-S Cup 4, pika

M11 1) Oskari Laine 14.14 (2, 2)
M40 1) Tuomo Savonmäki 22.16 (1, 1)
M45 1) Mikko Välivirta 30.05 (3, 1)
M50 1) Jani Laaksonen 31.06 (3, 4)
M55 1) Rauno Hakala 25.00 (3, 3)
M55 2) Jorma Pitkänen 29.20 (1, 3)
M60 1) Ilkka Ratamo 21.39 (1, 1)
M70 1) Jukka Salo 25.58 (4, 4)
M75 1) Heikki Rantanen 21.52 (1, 5)
M80 1) Kalevi Vähäkylä 21.52 (3, 2)
M9 1) Max Haklin 10.29 (0, 0)
M9 2) Akseli Laine 11.33 (2, 0)
N19 1) Karoliina Olli 18.24 (1, 0)
N22 1) Maria Hyörtti 29.48 (0, 3)
N22 2) Pauliina Nurmo 31.17 (2, 4)
N40 1) Marja Levänen 26.56 (3, 2)
N50 1) Eeva Leinonen 25.50 (3, 1)
N55 1) Terttu Uusitalo 17.11 (4, 2)
N60 1) Satu Salokannel 18.17 (1, 2)

Hiihtokilpailut 9

HaHan ampumahiihto ja -juoksun sähköpostilistalle ilmoittautuminen

Lisätietoja: Ilkka Ratamo 0503672444